Havuz Kimyasal Kullanım Miktarları

Havuz Kimyasal Kullanım Miktarları

Havuz Kimyasal Kullanım MiktarlarıHavuz bakımı ve temizliği için  kullanıcılırın en çok sormuş olduğu soru havuz kimyasal kullanım miktarlarıdır. Havuzu temiz ve bakımlı tutabilmek için aşağıdaki kullanım miktarları bilgilerini inceleyebilrsiniz.Tüm Havuz Kimyasalları için bize ulaşabilirsiniz...
YÜZME HAVUZU KİMYASALLARI KULLANIM MİKTARI


PH DÜŞÜRÜCÜ: Havuzun pH seviyesini 0,2 derece düşürmek için 100m3‘e 1,5kg suyla bir kovada karıştırılıp havuz yüzeyine atılır.


PH YÜKSELTİCİ: Havuzun pH seviyesini 0,2 derece yükseltmek için 100m3’e 1,5kg. suyla bir kovada karıştırılıp havuz yüzeyine atılır.


SIVI ÇÖKTÜRÜCÜ: 100m3’e havuz’ a haftada 1litre, suyla bir kovada karıştırılarak havuz yüzeyine atılır.


KARTUŞ ÇÖKTÜRÜCÜ: 100m3 havuz’ a 10 günde 2 kartuş, ön filitre sepetine veya skımmer sepetine yerleştirilir.


YÜZEY DEZENFEKTAN: 100m3 havuz‘a 25 litre suyla karıştırılıp duvarlara sürülür.


FİLİTRE TEMİZLEYİCİ: 0,5lt. ön filitreye veya skımmer’e yerleştirilip filitreyi filtrasyon konumunda çalıştırıp bir saat bekledikten sonra ters yıkama yapılır.


YOSUN ÖNLEYİCİ VE PARLATICI: İlk dolumda 100m3 ‘ e 2lt, daha sonra 100m3’e haftada 0,5lt, suyla bir kovada karıştırılıp havuz yüzeyine atılır.


KALSİYUM HİPOKLORİT: İlk dolumda 120m3 suya 2 tablet, normal kullanımda 1-2 tablet, 10 m3 su için dispanser ile verilir.


DİKLOR GRANÜL: İlk dolumda 100 m3’ e 1kg. daha sonra 100m3’ e günde 200gr, havuz yüzeyine atılır veya dozaj pompası ile verilir.


TRİKLOR PUDRA: İlk dolumda 100 m3’ e 1kg. daha sonra 100m3’ e günde 100-200 gr, havuz yüzeyine atılır veya dozaj pompası ile verilir.


TRİKLOR GRANÜL: İlk dolumda 100 m3’ e 1kg. daha sonra 100m3’ e günde 200gr, havuz yüzeyine atılır veya dozaj pompası ile verilir.


TABLET KLOR: İlk dolumda 100 m3’ e 1kg. daha sonra haftada 6 tablet skimmer’e veya klorinatör vasıtasıyla verilir.


YOSUN ÖLDÜRÜCÜ: İlk dolumda 100 m3’ e 2lt, daha sonra 100m3’ e haftada 0,5lt. suyla bir kovada karıştırılıp havuz yüzeyine atılır.


Güncel Haberler

Havuz Yapımı, Ankara

Ankara'da hizmet veren Tek-Nur İnşaat tarafından yapılan Koru Konsept Bağlıca projesinin yüzme havuzu ve sauna yapımı SunCare Spa tarafından yapıldı

Open Sky, Havuz Mekaniği, Bağlıca, Ankara

Ankara Bağlıcadaki Open Sky sitesinin yüzme havuzu alt yapıları SunCare Spa tarafından yapılmıştır.

Kalekent Residence, Bay - Bayan Havuz Mekaniği, Mardin

Mardin Artuklu'da bulunan Kalekent Residence sitesinin içinde bulunan bay bayan yüzme havuzu mekanik dairesi SunCare Spa tarafından yapılmıştır.

Narven Termal, Bolu, Havuz Kimyasalı

Bolu merkez de bulunan Narven Termal Kasaba büyük bir tesis olup 22 adet kapalı havuza sahiptir. Narven Termal Kasaba havuz kimyasalları'nda SunCa

Relax Eryaman, Ankara, Havuz Kimyasalı

Relax Eryaman projesinin sosyal tesis alanındaki yüzme havuzunun havuz kimyasalları'nda SunCare Spa'yı tercih etti.

Yüzme Havuzu Yapımı, Ankara, Bağlıca

Yüzme havuzu yapımı konusunda mühendisinden teknikerine, ustasından, saha personeline kadar her noktada uzman ekiplerimiz sizlere hizmet sağlamaya d