İnfrared Saunanın Faydaları

İnfrared Saunanın Faydaları

İnfrared Saunanın FaydalarıSağlık faydaları dünyaca ünlü tıp dergilerinde yer alan, Dr. Mehmet ÖZ’ün de ömrünüzü uzatacak teknoloji diyerek tanıttığı Far-İnfrared saunaların sağlık faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz :

• Klasik sobalı saunalara göre 7 kat fazla toksin atar.
• Vücutta biriken ağır metalleri atmak için kullanılan en yaygın yöntemdir.
• 30 dk. bir seans kullanım ile 600 kalori yakar, zayıflamaya ve formda kalmaya ciddi yardımcı olur.
• Ciddi miktarda toksin attığı için cildinize kaybettiği esnekliği ve güzelliği geri kazandırır.
• Ağrı gidericidir. Kas-eklem ağrılarında ciddi etkilidir.
• Romatizmal ağrıları yok eder.

Tıp dergilerinde yer alan sağlık etkileri:
1. Genç obezlerde IR sauna kilo kontrolü ve kardiyovasküler kondisyonun sağlanmasında yol göstericidir.
2. Düzenli far-infrared sauna terapisi atherosclerosis hastalarında endotel fonksiyonunu düzeltmede etkin bir yöntemdir.
3. Tekrarlanan far-infrared sauna kullanımı vücudu oksidatif strese karşı koruyarak atherosclerosis’nin engellenmesini sağlayabilen bir yöntem olarak tavsiye edilebilir.
4. Far-infrared sauna kullanımı vasküler endotel fonksiyonlarını düzelterek kardiyak fonksiyonların ve klinik semptomların iyiye gitmesini sağlar.
5. Araştırmalarımızdan elde ettiğimiz sonuçlara göre düzenli far-infrared sauna kullanımı kronik yorgunluk sendromu için ümit verici bir yöntem olabilir.
6. Far-infrared sauna terapisi iştah kaybı ve sübjektif şikayetleri olan minör depresyon hastaları için faydalı bir yöntem olabilir.
7. Far-infrared ısı, lohusa durumdaki kadınlarda laktasyonu (süt salgılama) artırmak için kullanılabilecek etkin bir yöntem olabilir.
8. Düzenli far-infrared sauna kullanımı kronik kalp yetmezliği hastalarında ritim bozukluğuna (ventriküler aritmi) faydalı bir uygulamadır.
9. Peri ferik damar hastalığı bulunan hastalarda düzenli far-infrared sauna kullanımı klinik semptomları, var olan durumu ve kan akışını düzenler. Bu sistem peri ferik damar hastalarında alışılmışın dışında yepyeni bir yöntem olarak kullanılabilir.
10. Infrared sauna tekniği "Rheumatoid arthritis" ve "Ankylosing spondylitis" hastalarında - aktivite kısıtlaması gerektirmeden- iyi tolere edilebilen ve erken dönemde klinik olarak ağrı, eklem sertliği ve yorgunlukta azalmayı sağlayan etkin bir yöntemdir.
11. Fibromyalgia hastalarında ilk seanstan itibaren ağrıda düşme gözlendi. 10 seans sonunda ağrıda x'lere varan anlamlı ölçüde düşme saptandı. Infrared sauna terapisi fibromyalgia sendromunda etkili bir yöntemdir.

1. Trakya Üniv. Tıp Fak. Dergisi, Obezite ve Fiziksel Tıp Yöntemleri, 2006, Cilt 23, Sayı 1
2. Journal of the American College of Cardiology, Endothelial Function, Vol:38, 2001
3. Japanese Heart Journal, Mart 2004, Vol:45, No:2 Kagoshima Universty, Japan
4. J Am Coll Cardiol 2002;39:754-9, American College of Cardiology Feoundation
5. Journal of Psychosomatic Research, Vol:58, Issue:4, Pages: 383-387
6. Psychosomatic Medicine, Resp. and Stress Care Cent., Kagoshima Univ.,Japan
7. Ann Physiol Anthropol, Nisan 1990, 9(2):83-91, Osaka City, Japan
8. Circulation Journal, Vol: 68, Aralık 2004
9. Journal of the American College of Cardiology, Vol:50, No:22, 2007
10. Clin Rheumatol, 2009, 28:29-34, Netherlands
11. Inter Med, 47: 1473-1476, 2008, Japan

Bu sayfada araştırmaların sonuç kısımlarına yer verilmiştir.
Makalelerin tam ve orijinal nüshaları için: www.suncaresauna.com


Güncel Haberler

Dış Mekan Far-infrared Sauna Yapımı

1988 yılından bu yana ulusal ve uluslararası bir çok seçkin proje yapan İstanbul'un en özel mimari ofislerinden Cem Terün Mimarlık Rumelihisarı 'nda

Dış Mekan Bahçe Saunası İmalatı

SunCare Spa olarak sauna imalatında öncü üretimlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Ankara'da ikamet eden E.S. konutunun bahçesine yaptığımız dış m

Özel Tasarım Sauna İmalatı

Özel tasarım saunalar için SunCare Spa'nın uzman kadrosu hizmetinizde! Ankara Bilkent'te bulunan özel bir konuta İç Mimar Nazmi Yiğit Koca tarafında

Sauna Yapımı, Ankara

Prime One Villaları Angora içerisinde yer alan ve tamamı No88 İç Mimarlık tarafından dizayn edilen özel tasarım villanın sauna imalatı SunCare Spa t

Sauna İmalatı, Ankara AP Green Tower

Şani İnşaat tarafından yapılan AP Green Tower Residence'in sosyal tesislerinde yer alan sauna ve buhar odası imalatları SunCare Spa tarafından yapıl

Sauna Yapımı, Ankara

Sauna yapımı işlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Ankara Ovacık bölgesinde yer alan Style Life Konutları sosyal tesisleri içerisinde yer alan sauna