Sauna Ahşapları

Sauna Ahşapları

Sauna AhşaplarıAKDENİZ ÇAMI
Damarlı, kızıl bir görünüme sahiptir. Bu nedenle kızılçam adıyla da anılır. Kendisine has bir kokusu vardır. Temini kolay olmasından dolayı üretim maliyeti düşüktür. Ancak reçine ve budak miktarı yüksektir. Duvarlarda kullanılsa bile kesinlikle oturaklarda kullanılmaz. Kullanıldığı takdirde reçine akıtabilir. En önemlisi ısı tutar, oturduğunuzda ya da uzandığınızda sizi yakar.SİBİRYA ÇAMI
Sibirya çamında budak bulunmaz ve ayrıca reçine oranı da çok düşüktür. Düzgün damar yapısı ve rengi ile kendine özgü sade ve çok hoş bir görünüme sahiptir. Bu özelliklerinden dolayı sauna imalatında en çok tercih edilen ağaçtır. Kızılçam gibi oturaklarda kullanılmaz.


    FİN LADİNİ
Damar yapısı hemen hemen fin çamı ile aynı özellikleri taşımaktadır. Budaklıdır. Bu sebeple çok az tercih edilir.

ABACHI (AYOUS)
Afrika kökenli bir ağaçtır. Budaksız, reçinesiz ve düz damar dokuludur. Yumuşak bir yüzeye sahiptir. En önemli özelliği ısı tutmamasıdır. Sauna üretiminde yaygın olarak kullanılan ağaçtır. Saunada cildin direkt veya dolaylı olarak temas edeceği noktalarda bu ahşaplar kullanılır. Yani oturaklarda sadece ayous ağacı kullanmak gerekir.


AKDENİZ SEDİRİ
Akdeniz sediri dayanıklılığı ile bilinen ve kendine özgü aromatik kokusu olan bir ağaçtır. Reçinelidir. Ancak son yıllarda kesimi kısıtlanmış hatta yasaklanmıştır. Bu sebeple çok çok az bulunur. Genelde tek parça bulunmaz, kurtağzı sistemi ile parçalar birleştirilir ve bu şekilde lambri haline getirilir.ASPEN
İşlemeye uygun, yumuşak bir ahşaptır. Damarsız, reçinesiz ve budaksızdır. Görüntüsü son derece güzel, sade bir malzemedir. Sauna yapımı için en iyi ahşaplardan biridir.

KANADA LADİNİ
Düz bir görünüme sahiptir. Damar yapısı ince ve hoş görünümlüdür. İşlenmiş hali ipek gibi bir yumuşaktır. Reçinesiz ve budaksızdır. Özel yapım saunalarda tercih edilen ağaçlardandır.
KANADA KIZIL SEDİRİ (KIRMIZI SEDİR)

En hafif ve ısı izolasyon kapasitesi en yüksek sauna ahşabıdır. Mukavemeti de yüksektir. Budaksız ve reçinesizdir. En güzel kokulu sauna ahşabıdır. Özel projelerin ve özel saunaların ahşabıdır.

Güncel Haberler

Ayancık Belediyesi Sosyal Tesisleri, Sauna, Buhar Odası Yapımı, Sinop, Ayancık

Sinop Ayancık Belediyesi sosyal tesislerinin sauna ve buhar odası yapımı SunCare Spa tarafından yapılmıştır.

E.E Ev, Sauna Yapımı, Avanos, Nevşehir

Nevşehir Avanos da yaşayan E.E'nin evindeki sauna SunCare Spa tarfından yapılmıştr. Sadece Ankara değil tüm Türkiye'nin sauna, havuz, hamam ve buh

Ege Prime Konutları, Sauna Yapımı, Yenimahalle, Ankara

Ankara Yenimahalle de bulunan Ege Prime Konutları sauna yapımında SunCare Spa'yı tercih etti.

F.Y Ev, Sauna Yapımı, Keçiören, Ankara

Ankara Keçiören de ikamet eden F.Y'nin evindeki sauna SunCare Spa tarafından yapılmıştır.

Multi Flat Residence, Sauna Yapımı, Ankara, Bağlıca

Ankara'nın en çok tercih edilen bölgelerinden birisi olan Bağlıca'da bulunan Multi Flat Residence projesinde ki sauna SunCare Spa tarafından yapılmı

Yeşil Serene Villaları, Sauna Yapımı, Bağlıca, Ankara

Ankara Bağlıca'da bulunan yeşil serene villaları içerisindeki 8 villanın tamamına yapılan saunalar SunCare Spa tarafından yapılmıştır.