Prefabrik Havuz

Prefabrik Hazır Havuz

Prefabrik Hazır HavuzPrefabrik Havuz


Prefabrik havuz yapımı, havuz sahibi olmanın en kolay, en hızlı ve en ekonomik yoludur. Betonarme havuzlara göre neredeyse %50 civarında daha uygun fiyatlıdır. Amerikan tarzı hazır ölçülerde fabrikasyon imalat ile yüksek adetlerde üretilir. Sahada sadece montajı yapılır. Genel olarak havuzun saha kurulum süresi 3-4 gün civarındadır. Hafriyat, beton zemin uygulaması işlemleri ile birlikte 10-12 gün içerisinde havuzu doldurup keyfini çıkarmaya başlarsınız.


15 m2'den 200 m2'ye kadar 13 farklı ölçü seçeneği sunuyoruz.


5x3 mt     8x4 mt     10x5 mt     12x6 mt     20x10 mt

6x3 mt     9x4 mt     11x5 mt     14x7 mt

7x3 mt    10x4 mt    12x5 mt     16x8 mt


Derinlik h:150 cm standart, h:60 cm çocuk havuzu şeklinde dizayn edilmiştir.


Prefabrik havuzlar;


Hızlı kurulur.

Yüksek dayanımlıdır.

%100 sızdırmazdır.

Zemin hareketlerinden etkilenmez.

Uygun fiyatlıdır.


Prefabrik havuz yapımının ana taşıyıcı malzemesi çelik panellerdir. Hatta bu nedenle bu tip havuzlara panel havuz adı da verilir. Çelik panellerimiz anti-korozyon ve lak olarak çift katman korumalı olarak üretilir. Bu sayede toprak altında en yüksek mukavemetle ana taşıyıcı olarak kullanılır. Ana taşıyıcı üzerine liner kaplama uygulanır. Liner; %100 sızdırmazlık sağlayan; yüksek esnekliğe sahip, anti-bakteriyel bir malzemedir. Sipariş verdiğiniz ölçü fabrikada makinelerle tek parça olarak imal edilir. Beyaz, açık mavi, adriyatik mavi gibi tek renkleri olduğu gibi; mozaik ya da mermer gibi farklı desen seçenekleri bulunmaktadır.


Havuzun ana çelik taşıyıcısı ve liner kaplaması yapıldıktan sonra elektrik ve su hatları çekilir. Bu işlem sırasında direk-maşon gibi bağlantı parçaları ve sabit borular kullanmak yerine tüm tesisat dirseksiz-maşonsuz esnek ve tek parça olarak kullanılır.


Prefabrik havuzlar "Skimmer" Sistemlidir.


Prefabrik hazır havuzlar skimmer olarak adlandırılan, yüzey sıyırıcı sistemlidir. Bu sistemlerde su yüzeyden 5 cm kadar aşağıdadır. Skimmer ağızları vasıtasıyla havuzdan alınan su doğrudan filtrasyon sistemine gönderilir. Filtrasyon sisteminden çıkan temiz su pompa vasıtasıyla besleme nozullarından tekrar havuza verilir. Skimmer sistemde üstten taşmalı sistemler gibi denge tankına ihtiyaç duyulmaz. Böylece havuz için bahçenizde daha fazla alan ayırabilirsiniz.


Prefabrik havuzlar oval formdadır.


Prefabrik havuzlar sistemsel kurulum kolaylığı ve imalatın ekonomik olması için oval formda yapılır. Bahçenizde son derece estetik bir görünüme sahip havuza sahip olacaksınız. Oval form aynı zamanda skimmer sistemin yüksek verimle çalışmasını ve havuzun tüm suyunun filtrasyon kolaylığını sağlar.


Oval form dışında dairesel formda olan prefabrik havuz modellerimiz de mevcuttur. 2 mt'den 10 mt çapa kadar 9 farklı ölçüde de dairsel formda havuz modellerimiz vardır.


Prefabrik havuzlarda zengin aksesuar çeşitleri ve eğlence sistemleri kullanılabilir.


Prefabrik havuzlarda normal üstten taşmalı havuzlardaki gibi, lamba-aydınlatma ekipmanları, paslanmaz/fiber merdivenler, kum filtrasyon sistemi, dezenfeksiyon sistemi, karşı akıntsı sistemleri, su perdesi, şelale, tramplen, havuz suyu ısıtıcısı, çocuklar için kaydırak gibi sistemler kullanılır. Hatta evinizde havuz makine dairesi için ayırabilecek yeriniz yok ise bahçenize konulabilecek zemine gömme hazır makine dairesi sistemleri bile mevcuttur.


Prefabrik yüzme havuzu fiyatları son derece uygun ve ekonomiktir.

3500 €'dan başlayan fiyatlarla eve havuz yaptırmak artık çok kolay...


Türkiye'nin her yerine servis ve montaj hizmeti sunuyoruz.Güncel Haberler

Open Sky, Havuz Mekaniği, Bağlıca, Ankara

Ankara Bağlıcadaki Open Sky sitesinin yüzme havuzu alt yapıları SunCare Spa tarafından yapılmıştır.

Kalekent Residence, Bay - Bayan Havuz Mekaniği, Mardin

Mardin Artuklu'da bulunan Kalekent Residence sitesinin içinde bulunan bay bayan yüzme havuzu mekanik dairesi SunCare Spa tarafından yapılmıştır.

Narven Termal, Bolu, Havuz Kimyasalı

Bolu merkez de bulunan Narven Termal Kasaba büyük bir tesis olup 22 adet kapalı havuza sahiptir. Narven Termal Kasaba havuz kimyasalları'nda SunCa

Relax Eryaman, Ankara, Havuz Kimyasalı

Relax Eryaman projesinin sosyal tesis alanındaki yüzme havuzunun havuz kimyasalları'nda SunCare Spa'yı tercih etti.

Yüzme Havuzu Yapımı, Ankara, Bağlıca

Yüzme havuzu yapımı konusunda mühendisinden teknikerine, ustasından, saha personeline kadar her noktada uzman ekiplerimiz sizlere hizmet sağlamaya d

Süs Havuzu Yapımı, Ankara

Süs havuzu yapımı peyzajı tamamlayan en önemli unsur. Ankara Çankaya'da Nihat Ekşi öncülüğündeki Yontaş inşaat tarafından yapılan ve mimarisi ile di