Olimpik ve Yarı Olimpik Havuzlar

Olimpik ve Yarı Olimpik Havuz Yapımı

Olimpik ve Yarı Olimpik Havuz YapımıOlimpik ve yarı olimpik havuzlar tüm ölçüleri ve aksesuarları ile; belirlenmiş uluslararası standartlara göre yapılması gereken havuzlardır. Temel olarak ulusal ya da uluslararası yarışlar yapılması amacıyla inşaa edilen bu tip havuzlar için SunCare ‘in profesyonel teknik ve saha kadrosu tüm tecrübeleri ile hizmetinizde…

Olimpik ve yarı olimpik havuz yapım işleriniz için projelendirme, maliyet analizi, altyapı uygulaması, tüm mekanik ve inşai işler için yanınızdayız.

OLİMPİK HAVUZLAR
 
Olimpik yüzme havuzunun ölçüleri 25 x 50 metre ölçülerindedir. Havuz başlangıç kısmında müsabaka ekipmanları dokunma panelleri kullanılıyorsa, iki panelin arasında gerekli olan mesafeyi sağlayabilmek için havuzun 50 metre uzunluğa ve 25 metre ene sahip olması gereklidir. Ulusal ve uluslararası yarışmaların yapılabilmesi için olması gereken derinlik minimum 2 metre iken, değişken derinliklere sahip olabilir.

Sporcuların havuz boyunca dinlenme yerlerinin olmasına dikkat edilmelidir. Bu yerler suyun yüzeyinden 1.2 metreden daha az derine gidemez, ayrıca 0.1 ila 0.15 metre genişliğinde olabilir.

Tam olimpik yüzme havuzlarında her biri 2,5 metre genişliğinde, 10 kulvar bulunur. İlk kulvar ile son kulvar ipi ile duvar arasında 0.2 metre genişlik bulunmalı.

Yanlış atlama ikaz ve geri dönüş ikaz donanımına sahip olmalıdır.

Kulvar seperatörleri farklılık göstermekle birlikte , havuz zemin seramiğine zıt renk olacak şekilde seçim yapılmalıdır.

Kapalı ve Açık Tüm Tam  Olimpik Havuzlarda her tür iklim koşuluna dayanıklı dünyanın 70 ülkesinde kullanılan %100 porselen ürünler üreten Serapool marka havuz seramikleri kullanıyoruz. Profesyonel olimpik havuzlar üstten taşmalı olup, taşma kanalı ve denge deposu ile tamamlanır. 

Betonarmesi C25 veya C30 ile yapılmış, kaba inşaatı bitmiş havuzun sıva ve şap işlemleri tamamlanır. Sıra seramik uygulama aşamasına gelir. Seramik havuzların en önemli kısmı su izolasyonunun doğru ve eksiksiz biçimde yapılmasıdır. Bu aşamada seramik döşemeden hemen önce çift kompenantlı su yalıtımı uygularız. Seramik yapıştırıcılar ve derzlerinde ise fleks özellikli yardımcı malzemeler kullanırız.

Olimpik havuz projesi, yapım aşamaları, maliyetleri, aksesuarları vb. tüm talepleriniz için uzman teknik kadromuz hizmetinizde!

YARI OLİMPİK HAVUZLAR

Yarı olimpik yüzme havuzunun ölçüleri 12,5 x 25 metre ölçülerindedir. Yarı olimpik yüzme havuzu derinliği en az 2 metre olmalıdır. Ulusal ve uluslararası yarışmaların yapılabilmesi için olması gereken derinlik minimum 2 metre iken, değişken derinliklere sahip olabilir.1,5 - 2,5 metre arasında yüksekliklere sahip olabilir. 

Yarı olimpik yüzme havuzlarında her biri 2,5 metre genişliğinde, 5 kulvar bulunur.

Yanlış atlama ikaz ve geri dönüş ikaz donanımına sahip olmalıdır.

Kulvar seperatörleri farklılık göstermekle birlikte, havuz zemin seramiğine zıt renk olacak şekilde seçim yapılmalıdır.

Kapalı ve Açık Tüm Yarı Olimpik Havuzlarda her tür iklim koşuluna dayanıklı dünyanın 70 ülkesinde kullanılan %100 porselen ürünler üreten Serapool marka havuz seramikleri kullanıyoruz. Profesyonel seramik havuzlar üstten taşmalı olup, taşma kanalı ve denge deposu ile tamamlanır. 

Betonarmesi C25 veya C30 ile yapılmış, kaba inşaatı bitmiş havuzun sıva ve şap işlemleri tamamlanır. Sıra seramik uygulama aşamasına gelir. Seramik havuzların en önemli kısmı su izolasyonunun doğru ve eksiksiz biçimde yapılmasıdır. Bu aşamada seramik döşemeden hemen önce çift kompenantlı su yalıtımı uygularız. Seramik yapıştırıcılar ve derzlerinde ise fleks özellikli yardımcı malzemeler kullanırız.

Yarı olimpik havuz projesi, yapım aşamaları, maliyetleri, aksesuarları vb. tüm talepleriniz için uzman teknik kadromuz hizmetinizde!


Güncel Haberler

Havuz Yapımı Ankara, AP İstway

Ankara'nın yükselen inşaat firması Şani İnşaat'ın 2020 içinde teslim ettiği AP İstway projesinin spa katında yer alan yüzme havuzu, sauna ve buhar o

Yüzme Havuzu Yapımı

Yüzme havuzu yapım işlerimizin teslimatları devam ediyor. Ankara İncek'te bulunan T.G. villasının bahçesine yaptığımız yüzme havuzu tamamlanarak müş

Süs Havuzu ve Fıskiye Sistemleri Yapımı

Süs havuzu yapan firmalar arasında seçkin bir yere sahip olan SunCare Havuz büyük projelerinin birini daha teslim etmiş olmanın mutluğunu paylaşmakt

Hamam Yapımı, Kapadokya

Hamam yapım işlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Nevşehir'in dünya turizm merkezi Kapadokya bölgesinde bulunan Imperial Cave Hotel & Spa 'nın ha

Havuz Yapımı Ankara

Ankara Sirkeli Mahallesi'nde ikamet eden M.G. villasının havuz yapım işleri için firmamız SunCare Spa 'yı  tercih etti. Hafriyattan beton işler

Havuz Yapımı ve Çocuk Havuzu Yapımı

Havuz yapım işlerimizin teslimine ara vermeden devam ediyoruz. Başkent Emlak Konutları içerisinde yer alan yüzme havuzları, çocuk havuzları, bay - b