Sauna Sobaları

Sauna Sobaları

Sauna SobalarıSauna sobası ya da diğer adı ile sauna ısıtıcısı, ahşap yapısından sonra saunanın en önemli kısmıdır. Doğru imal edilmiş bir sauna doğru seçilecek bir soba ile verimli olur. Soba seçimi mutlaka saunanızın hacmine uygun yapılmalıdır. Bu sayede saunanız hem daha kısa sürede ısınır, hem de daha az elektrik tüketir.

Sobaları da saunalar gibi üç kısma ayırabiliriz.
Küçük Sauna Sobaları : Taban alanı 6 m² ye kadar olan mekânlar için kullanılır. Ev tipi ya da butik denilebilecek küçük saunalar içindir. Güçleri 3, 4.5, 6, 8 ve 9 Kw/sa. dir. Genel olarak üzerinden kumandalıdır. Opsiyonel olarak harici kontrol paneli ile de kullanılabilir. 1 paket (20 kg.) sauna taşı yeterlidir.

Orta Boy Sauna Sobaları : 10-15 kişilik sosyal kullanım alanlarına uygun saunalar içindir. Ya da diğer bir ifade ile hacmi 13-23 m³ olan saunalarda kullanılır. Modeller 12, 15 ve 18 Kw/sa. gücündedir. Harici kontrol paneli ile kullanılır. 2-4 paket sauna taşı ile birlikte sipariş edilmelidir.

Büyük Boy Sauna Sobaları : 15 kişiden fazla kullanımı olan, hacmi 24 m³ üzerinde olan saunalar büyük boy saunalardır. Büyük boy saunalar hacmine göre 21, 26, 30 ve 33 kW/sa gücünde soba kullanır. Hatta çok büyük boy sauna olur ise bu sobalardan iki adet birden kullanma ihtiyacı olur. Büyük boy sauna sobaları harici kontrol paneli ve özel güç kutusu ile kullanılır. Bu tip sauna sobalarından sipariş vermek isterseniz mutlaka 6-8 paket sauna taşı siparişi de vermelisiniz.

SunCare sauna sobaları Türkiye'de üretilir.

SunCare uzun süren arge çalışmaları sonucu Türkiye’nin yerli imalatı olan ilk CE belgeli sauna sobalarını üretmektedir. SunCare Sauna Sobaları uzun ömürlü kullanım için iç - dış paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiştir. Kullanımı kolay, tuş kilitli ve estetik bir görünüme sahip kontrol panosu ile kullanılır. Kontrol panosu kullanıcı güvenliği için 12 V düşük voltaj ile çalışır. 3- 3,6 - 4,5 - 6 - 7,5 - 9 kW  güçlerinde üzerinden kontrollü küçük tip; 10,5 - 12 - 15 kW güçlerinde harici kontrol panelli orta tip ve 18 - 21 - 24 - 27 kW güçlerinde büyük tip sauna sobaları ile her ölçüde sauna için uygun modeller mevcuttur. 

SunCare üretimini kendi yaptığı ve kendi markası ile satışa sunduğu sobaların dışında taleplerinize göre Tylö, Harvia, Helo, gibi Avrupa markalarının satış-montaj ve teknik servislerini de sağlamaktadır.

Tüm sauna sobası talepleriniz için SunCare hizmtinizde...


Güncel Haberler

Sauna, Buhar Odası Yapımı, Kastamonu

Evyap Gayrimenkul Kastamonu Bozkurt bölgesinde yaptığı Sky Towers konutlarının sosyal tesislerinde bay - bayan ayrı sauna ve buhar odalarının imalat

Safir Life Konutları, Sauna ve Süs Havuzu Yapımı, Bağlıca, Ankara

Ankara bağlıcada bulunan safir life konutları sitesinin süs havuzu yapımında ve site yaşam alanındaki sauna yapımında SunCare Spa ile çalışmayı terc

B.D. Villa, Sauna-Buhar Odası İmalatı, Beysukent, Ankara

Ankara Beysukent'te ikamet eden B.D. evinin sauna ve buhar odası yapımında SunCare Spa'yı tecih etti.

Madde Bağımlılığı Arındırma ve Eğitim Derneği,Sauna Yapımı,Gölbaşı

Madde bağımlılığı arındırma ve eğitim derneği sosyal tesisinin içerisinde tedavi amaçlı kullanılan sauna SunCare Spa tarafından yapılmıştır.

Balance Güneşli , Sauna - Buhar Odası - Türk Hamamı İmalatı

Balance Güneşli modern çalışma hayatının tüm ihtiyacını karşılamak üzere hayata geçen bir projedir. Proje sosyal yaşam alanındaki sauna, buhar od

Ayancık Belediyesi Sosyal Tesisleri, Sauna, Buhar Odası Yapımı, Sinop

Sinop Ayancık Belediyesi sosyal tesislerinin sauna ve buhar odası yapımı SunCare Spa tarafından yapılmıştır.